•           DANE

    KONTAKTOWE

     koperta

          INDRUK Małgorzata Lech

  adres:       Grunwaldzka 7  
                   35-030 Rzeszów
  telefon:      (17) 852 61 47
  tel. kom.:   608 515 406
  mail:           Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 • GODZINY PRACY

  budzik

  .

            W lutym 2018 

   pracujemy w godzinach:

      Poniedziałek - Piątek
                    8:30 - 16:00
                  Sobota
                   nieczynne

        Niedziela - nieczynne

         

         

     

               OPRAWA

W naszym punkcie wykonujemy oprawy twarde oraz miękkie, które ze względu na zastosowaną technologię można podzielić na:

 • bindowanie
 • oprawę kanałową
 • termobindowanie
 • listwę wsuwaną

BINDOWANIE
bindowanie 400

    Nazywany oprawą grzebieniową, najbardziej popularny rodzaj oprawy miękkiej, wykonywany za pomocą bindownicy. Polega na przedziurkowaniu kartek i połączeniu ich z miękkimi okładkami, zwiniętym w rurkę, elastycznym grzbietem plastikowym tzw. grzebieniem. Z przodu oprawy najczęściej stosuje się przeźroczystą, foliową okładkę, natomiast z tyłu kolorową, wykonaną z kartonu.

   Bindowanie stosuje się najczęściej do oprawy kserowanych książek, instrukcji, prac zaliczeniowych i dyplomowych, opracowań oraz innych dokumentów wymagających trwałego połączenia za niewielką cenę.

 

OPRAWA KANAŁOWAoprawianie1

     Najbardziej estetyczny rodzaj oprawy, nazywany również oprawą typu introligatorskiego.
 Nazwa oprawa kanałowa pochodzi od metalowej listwy (kanału), zintegrowanej z grzbietem okładki, której zaciśnięcie, wykonywane przy użyciu bindownicy kanałowej, powoduje trwałe połączenie kartek z okładką. Listwa sprawia, że grzbiet oprawy jest zawsze sztywny. Oprawa kanałowa jest dostępna w czterech kolorach: bordowym, granatowym, zielonym i czarnym.

 • oprawa kanałowa twarda – ze sztywnymi okladkami; z wytłoczonym napisem 

    Oprawa kanałowa, ze względu na swój elegancki wygląd, jest najczęściej stosowanym rodzajem oprawy prac magisterskich, dyplomowych, licencjackich, inżynierskich oraz rozpraw doktorskich. Dodatkowym atutem jest możliwość rozbindowania, wymiany kartek i ponownego zbindowania pracy.


TERMOBINDOWANIEoprawa rzeszw_politechnika


     Rodzaj oprawy miękkiej, klejonej. Inne określenia: oprawa termiczna, bindowanie termiczne, termozgrzewanie, niekiedy oprawa broszurowa. Polega na wklejeniu, przy użyciu termobindownicy, kartek do foliowo – kartonowej okładki, zawierającej klej topiący się pod wpływem wysokiej temperatury ok. 150 °C i zastygający w niewiele niższej. Zapewnia najbardziej trwałe połączenie kartek ze sobą i z okładką, przez co podmiana kartek jest prawie niemożliwa.

     Termobindowanie bardzo często stosuje się do oprawy prac magisterskich, prac dyplomowych, prac licencjackich i prac inżynierskich.

 

LISTWA WYSUWANAi-argo-listwy-wsuwane-standard-6-mm

  Najprostszy rodzaj oprawy, nie wymagający stosowania żadnych narzędzi. To bardzo wygonasunięcie na ich bok plastikowej listwy. Listwę można samemu wielokrotnie założyć i zdejmować, dzięki czemu plik kartek w dowolnej chwili da się przekształcić w ładnie wyglądający dokument. W razie potrzeby, w jednej chwili można wymienić zawartość.

   Listwa wsuwana jest najczęściej stosowana do oprawy prac zaliczeniowych, opracowań, ofert, instrukcji oraz innych dokumentów, które nie muszą, albo nie mogą zostać trwale oprawione.